Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 24.10.2018, 03:41

Головна » 2018 » Січень » 28 » Профілактика дифтерії
Профілактика дифтерії

Дифтерія - це інфекційне захворювання, яке викликається бацилою Леффльора або ж, як її ще називають, - дифтерійною паличкою. Вражає вона ротоглотку, гортань, бронхи, шкіру.
   Спосіб передачі: повітряно-крапельний, рідше контактно-побутовий. Тобто здорова людина може заразитися на дифтерію, не тільки від хворої людини, але і від бацилоносія, який є резервуаром для бактерії, сам при цьому не хворіє.

Чим небезпечна дифтерія?

Може викликати розвиток крупа. Це важкий запальний процес у бронхах. При ньому слизова бронхів набрякає, бронхи спазмуються і, що характерно для дифтерії, відбувається закупорка просвіту і так звуженого бронха дифтерійною плівкою. Що, у свою чергу, викликає задуху. Найчастіше такий стан характерний для дітей. І в результаті ускладнена дифтерія може закінчитися летальним результатом.

ДИФТЕРІЙНА ПАЛИЧКА ВИДІЛЯЄ ПЕВНІ ТОКСИНИ, ЯКІ Є ДУЖЕ ОТРУЙНІ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ.

Токсі вражає нервову систему, серце, викликає параліч. Параліч найчастіше саме місць локалізації самого збудника, це м'яке піднебіння, голосові зв'язки, бронхи.

Симптоми дифтерії

• Підвищення температури тіла до 39С
  • Загальна слабкість, нездужання
  • Відсутність апетиту
  • Набряк м'яких тканин шиї
  • Набряк і запалення слизової глотки
  • Плівковий наліт, який не знімається шпателем

Дифтерія може вражати не тільки ротоглотку, залучаються й інші органи. Усі названі симптоми не будуть проявлятися відразу.

Найпоширеніша форма дифтерії - саме дифтерія ротоглотки. Допоможе її візуально розпізнати той самий специфічний плівковий наліт на мигдалинах. Плівка найчастіше має сіро-білий колір, досить щільна, а при спробах зняття її шпателем, поверхня мигдалини кровоточить.

Лікування дифтерії

Лікування - суто в умовах стаціонару під пильним контролем медичного персоналу. Так як у будь-який момент може статися закупорка бронхів або ж їх параліч, що, у свою чергу, тягне за собою летальний результат. Це буває вкрай рідко, зазвичай все переноситься набагато легше, але контроль і перестраховка зайвими не будуть. У будь-якому випадку своєчасна, грамотно надана медична допомога допоможе легше і без наслідків пережити це інфекційне захворювання. Головний компонент лікування - введення анатоксичної протидифтерійної сироватки, яка знищує сам токсин. Решта препаратів застосовуються симптоматично, пригнічуючи певні дискомфортні явища, при цьому не впливаючи на саме захворювання, просто полегшуючи його прояви.

Заходи профілактики дифтерії

Існує ряд вакцин які мають адсорбований дифтерійний анатоксин. Такі вакцини як АКДС, АДСМ, Інфанрікс Гекса, Пентаксим, Тетраксім. Усі ці вакцини є у календарі профілактичних щеплень. Раніше вони були обов'язкові, тепер на жаль, дане правило скасували, і батьки можуть робити їх за бажанням.

Лікарі рекомендують їх зробити, якщо звичайно немає на те протипоказань. Вакцина не дає гарантії, що людина не захворіє, але те, що воно пройде без ускладнень і важких форм, це факт.

Так само чималу роль відіграє раннє визначення дифтерії та ізоляція хворого. Визначити її можливо взявши мазок із зіву для бактеріологічного дослідження хворих з ангіною.

Дотримуйтеся правил особистої гігієни, ведіть активний здоровий спосіб життя, вакцинуйтеся і бережіть себе.

Будьте здорові!

Категорія: Безпека життєдіяльності | Переглядів: 62 | Додав: 251173qw | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2018  »