Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 16.11.2018, 13:30

Головна » 2018 » Жовтень » 26 » Нема нагороди більшої, ніж ім’я… (інтегрований урок у кабінеті мовленнєвої корекції)

Майже рік у Білоцерківській спеціальній загальноосвітній школі № 19 функціонує кабінет мовленнєвої корекції. Щодня педагогічні працівники закладу проводять у ньому навчальні, корекційно-розвиткові, психокорекційні заняття, виховні години, позакласні заходи, які спрямовані на послаблення або подолання психічних і фізичних недоліків учнів з особливими освітніми потребами та їхній подальший цілісний особистісний розвиток.
   У закладі наразі створено адаптивне освітнє середовище та ефективно функціонує система взаємодії команди фахівців для розвитку та корекції особистості школярів. Адже корекційна спрямованість становить сутність освітнього процесу в спеціальній школі й не розглядається як окрема ділянка або додаток до основного змісту роботи школи, а є його складовою.
   Корекційна робота потребує особистісно зорієнтованих спеціальних програм навчання, розвитку та корекції; корекційно спрямованого навчання дітей з особливими освітніми потребами; специфічних навчально-методичних посібників, підручників; а особливо - певного матеріально-технічного забезпечення та спеціальних кабінетів для корекції та відновлення недоліків фізичного й психічного розвитку дітей.
   Цілеспрямована корекційна робота у спеціальній школі здійснюється через усю систему освітнього процесу, адже втілює в життя мету щодо виявлення й розвитку можливостей кожного учня, формування особистості, здатної мислити, спроможної адаптуватися до умов життя, готової до самовизначення в соціумі, плекання гідного громадянина України.
   Освітнє середовище кабінету мовленнєвої корекції створює умови для успішного проведення педагогічних заходів і досягнення основної мети. Так, 26 жовтня у вищезгаданому кабінеті вчителями-дефектологами Усик Н.М та Огородник Л.В. був проведений інтегрований урок « Що в імені твоєму?» для учнів 8-10 класів. Під час уроку школярі здійснили віртуальну екскурсію бібліотеками України і світу, поглибили знання про різноманітний світ словників, які зберігаються в публічних, наукових, спеціальних та універсальних бібліотеках, дізналися про значення імен у житті людей, взяли участь у вікторині про видатних людей-тезок, розгадували кросворди, ребуси. Проте найбільшу зацікавленість діти виявили під час роботи зі словником власних імен людей, адже говорять, що ім`я пророкує майбутню долю дитини. Чи так це чи ні, невідомо. Але учні прийшли до спільного висновку, що кожен повинен гордо нести своє ім`я, щоб сяяло воно всіма барвами кольорів протягом усього життя. І яке б ім’я не носила людина, що б не зумовлювало її ім’я, вона завжди залишається господарем своєї долі. Тільки від особистості залежить який слід залишить її ім'я на землі.

Категорія: Методична робота | Переглядів: 10 | Додав: 251173qw | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »