Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 22.11.2017, 19:17

Головна » 2017 » Листопад » 9 » 9 листопада – День української писемності та мови
9 листопада – День української писемності та мови

О не згуби свого народу,
Безсмертна мово, рідна і терпка,
Ти є душа співучого народу
Що був і є, і буде у віках.

Із здобуттям Україною Незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної. Указом Президента України Леоніда Кучми 1997 року було встановлено День української писемності і мови, який відзначається 9 листопада.
   Традиційно у Білоцерківській спеціальній загальноосвітній школі № 19 відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.
   Школярі, їх учителі та батьки ретельно готувалися до свята. У святково прикрашеному залі, в яскравих вишиванках діти урочисто декламували вірші, співали пісні, танцювали, активно відгадували загадки, впізнавали героїв українських народних казок. Захоплюючою була гумореска П. Глазового «Дід приїхав», у якій маленькі актори-третьокласники висміювали тих українців, які не знають і не прагнуть вивчати рідну мову, виступ випускника школи Лагути Владислава з композицією «Ой за гаєм, гаєм».
   Головною метою свята було розширити знання дітей про українські обряди і звичаї, пробудити в них почуття національної гордості , поваги до всього свого, українського, викликати бажання розмовляти рідною мовою.
   Такі свята гартують усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лишень тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

Категорія: Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 44 | Додав: 251173qw | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2017  »