Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 14.12.2017, 03:17

Творча група "Кроки до здоров’я"

СКЛАД ТВОРЧОЇ ГРУПИ
1. Бусленко Олена Володимирівна – керівник (вчитель-дефектолог, вихователь ГПД)
2. Шлапацька Тетяна Миколаївна – заступник
(вчитель-дефектолог, вихователь ГПД)
3. Тарганенко Олена Григорівна – секретар (вчитель-дефектолог, вихователь ГПД)
4. Ковбасюк Світлана Петрівна (вчитель-дефектолог, вихователь ГПД)
5. Фареник Валентина Василівна (вчитель-дефектолог, вихователь ГПД)

АКТУАЛЬНІСТЬ
      Сьогодні особливо гостро стоїть проблема виховання здорових школярів. Ми добре знаємо, що здоров’я – найбільша людська цінність, яку, на жаль, багато людей починає цінувати та берегти вже втративши частину цього скарбу, відпущеного нам природою. Людина сама творить своє здоров’я! Замість того, щоб марити про «живу воду» й інші чудодійні еліксири, краще з раннього віку дотримуватися активного та здорового способу життя, гартуватися, займатися фізичною культурою, спортом, дотримуватися правил особистої гігієни – одне слово, добиватися розумними шляхами справжньої гармонії здоров’я.
      Іноді діти навмисно все роблять для того, щоб згубити своє здоров’я. Вони набувають поганих звичок, які негативно впливають на них і яких потім не можуть позбутися, але спочатку вони про це не думають і лише хизуються перед друзями. Та тільки чим? Не дуже приємно і, навіть, шкода дивитися на таких дітей, знаючи, що через деякий час вони почнуть хворіти і втрачати своє здоров’я.
      Саме тому, ми прагнемо надати дитині не лише повний обсяг теоретичних знань, а й сформувати практичні навички щодо збереження власного здоров’я, виховувати бажання оволодівати основами здорового способу життя.

ПРОБЛЕМА
Збереження і зміцнення здоров’я дітей шляхом формування практичних умінь і навичок

МЕТА: створення в учнів сталих мотиваційних установок на здоровий спосіб життя як на одну з головних умов формування, збереження і зміцнення здоров’я.
ЗАВДАННЯ:
  • Ознайомити учнів з сутністю таких понять: «здоров’я», «здоровий спосіб життя», «психічне, фізичне, соціальне, духовне здоров’я».
  • Формувати навички здорового способу життя.
  • Установити гармонійні взаємини з природою, суспільством, пізнати особливості свого організму.
  • З’ясувати основні поняття  про способи та правила загартовування.
  • Формувати навички профілактики захворювання.
  • Подати правила раціонального харчування.
  • Забезпечити подолання шкідливих звичок.
  • Прищепити навички особистої гігієни.
  • Правильна організація дозвілля.
  • Виховувати потребу в систематичних заняттях фізичними вправами, прагнення до фізичного вдосконалення, фізичної і психологічної готовності до праці.
ФОРМИ РОБОТИ
  • Бесіди.
  • Розповіді.
  • Усні журнали.
  • Години спілкування.
  • Рольові ігри.
  • Розв’язання ситуаційних задач.
  • Тренінги.
  • Конкурси малюнків.
  • Тести.
  • Прогулянки, екскурсії.
  • Зустрічі з фахівцями.
  • Випуск газет.
  • Демонстрація, перегляд і обговорення відеофільмів.
  • Рухливі ігри, змагання.
  • Відвідання спортивних секцій.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
- Спільний творчий пошук педагогом і учнем джерел, шляхів становлення здорового способу життя.
- Оволодіння учнями знаннями, вміннями, навичками, технологіями формування та розвитку здорового способу життя.
- Залучення учнів до участі у формуванні та реалізації програм, що стосуються здоров’я суспільства.
- Систематичне заняття учнів фізичними вправами, прагнення до фізичного вдосконалення.
- Розвиток рухових якостей.
- Сформованість морально-вольових якостей – колективізм, дисциплінованість, воля, почуття взаємодопомоги, толерантність, відповідальність, вміння працювати в колективі.

«  Грудень 2017  »