Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 26.01.2020, 15:39

покажи мені - я запам'ятаю,
залучи мене - я навчусь.
Східна приказка

На сучасному етапі розвитку інноваційних технологій у системі освіти значного поширення набув метод проектів. Як навчальний метод його стали використовувати й вчителі БСЗШ №19, впроваджуючи в навчально-виховний процес проектну діяльність. Адже розвиток особистості відбувається тоді, коли створено необмежені можливості для діяльності й самовдосконалення. Метод проектів, який увій­шов у навчально-виховний процес школи, посідає чільне місце серед інноваційних методик і технологій.
     Досвід роботи показав, що метод проектів ви­рішує багато педагогічних завдань:
• допомагає учням реалізувати як дослідницькі, так і практичні завдання, дає їм можливість
почуватися особистостями, причетними до справ суспільства;
• проектуючи, учні виробляють навички контактів із зовнішнім світом: спілкування з учите­лями, адміністрацією закладу, органами місцевих організацій тощо;
• проектування розвиває творчу думку та на­вички роботи із джерелами інформації, допомагає
вирішити і проблеми практично орієнтованих учнів, яким важко виявити себе на уроках, а реалі­зовуючи проект, вони виявляють найрізноманіт­ніші здібності;
• метод проектів є тим середовищем, у якому учні набувають сил, упевненості, а ситуація успіху може стати відправною точкою для подальшого зростання у власних очах;
• досвід проектної діяльності знадобиться не лише в їхній самоосвіті та самореалізації, а й взагалі в житті. Фактично, проект—це будь-який задум, що має мету, термін та конкретні кроки реалізації.
     Проект мусить відповісти на запитання:
- Навіщо, для чого він створений?
- Наскільки новим постає бачення проблеми?
- Наскільки проект відповідає вимогам часу?
- Чи придатний він для втілення?
- Чи завершений він, чи готовий до реалізації?
     Проектне навчання — це цілісна дидактична система, яка ґрунтується на логіко-психологічних закономірностях творчого засвоєння знань у на­вчальній діяльності. В основі проектів лежить роз­виток пізнавальних творчих навичок учнів, їхніх умінь самостійно конструювати свої знання, орієн­туватися в інформаційному просторі, що сприяє розвитку мислення.

Звичайно, це цікава, творча, але нелегка діяльність вчителя та учнів.
«  Січень 2020  »