Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 22.11.2017, 19:17

Арт-студія лялькового театру "Корисне дозвілля"

,,Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості’’.                                                                                                                                                                                   В.Сухомлинський

Арт-студія (від англ. аrt - мистецтво, studio - студія, художня майстерня) — у широкому розумінні, студія мистецтв, творчості; місце для створення та демонстрування витворів мистецтва. Як і саме мистецтво ділиться на жанри, види, так і арт-студії можуть мати різні напрямки. Під арт-студією можна розуміти і театральну студію, і студії танцю, живопису тощо

Керівник арт-студії: Рибак О.В.

Проблема

Збереження психічного і фізичного здоров’я дітей з особливими освітніми потребами засобами арттерапії.

Склад творчого колективу

- Рибак О.В.;

- Шлапацька Т.М.;

- Пархомчук Є.Л. ;

- учні школи.

Мета:

корекція і розвиток психічних процесів і емоційно- вольової сфери у дітей, які мають вади розумового розвитку, шляхом використання методів арттерапії.

Завдання:

- ознайомлення з навколишнім;

- розкриття внутрішніх потенційних можливостей дитини;

- розвиток комунікативних вмінь, збагачення словникового запасу;

- підвищення пізнавальної активності дитини;

- сприяння сенсорному розвитку;

- спонукання до подальшого розвитку компенсаторних можливостей збережених функціональних систем;

- сприяння виникненню почуття внутрішнього спокою та рівноваги;

- попередження та подолання негативних проявів поведінки;

- гармонізація загального психоемоційного стану, зниження почуття тривожності;

- зняття емоційного напруження.

Форми роботи

- Бесіди.

- Розповіді.

- Рольові та інтерактивні ігри.

- Прогулянки, екскурсії до установ творчого характеру.

- Зустрічі з фахівцями.

- Демонстрація, перегляд та обговорення

відеоматеріалів.

- Співпраця з театральними студіями міста.

- Творча майстерня.

- Відвідування майстер-класів.

- Перегляд театральних спектаклів.

- Підготовка до показу та показ лялькових вистав.

- Театральні вікторини.

Творчим колективом арт-студії лялькового театру «Корисне дозвілля» був проведений урок ввічливості «За що мене поважатимуть інші…». Метою виховного заходу було поповнення знань учнів про ввічливість, культуру поведінки; збагачення словникового запасу; удосконалення навичок культурного спілкування з дорослими, однолітками в різних життєвих ситуаціях; виховання бажання бути доброзичливими, ввічливими по відношенню один до одного. Діти в позитивній, доброзичливій атмосфері мали змогу взяти участь у цікавих іграх, різноманітних вправах, розважитись під час музичної руханки, переглянути лялькову виставу «Лисичка та журавель».

Творчим колективом арт-студії «Корисне дозвілля» був проведений правовий майданчик на тему: «Маленький громадянин демократичної держави». Ігрові вправи та завдання були спрямовані на формування уявлень учнів про права  людини; розвиток мислення, пам’яті, уваги, зв’язного мовлення; виховання поваги до своєї сім’ї, друзів, оточуючих, почуття дисциплінованості. Діти із задоволенням приймали участь у музичній руханці, з особливою зацікавленістю спостерігали за перебігом лялькової вистави «Зайчикова хатка».

Практичне заняття з використанням арт-терапевтичних технік  на тему: «Вільні від насильства». Метою заходу було сприяння усвідомленню учнями цінності життя, формування правової свідомості, як сукупності правових уявлень, попередженню проявів насилля в учнівському середовищі, соціальній адаптації та інтеграції в суспільство дітей з особливими потребами, розвиток навичок практичних дій під час виконання вправ, виховання почуття колективізму, солідарності, милосердя.

Заняття творчої майстерні

Декоративне малювання «Яскраві квіти»

Виховна година із застосуванням інтерактивних технологій та елементів арттерапії «Країна дитячих прав»

Виховна година на тему: «Добро побачить тільки серце, найголовнішого очам не видно»